Проблеми з гарантійним обладнанням: що робити?

stattya-problemy-z-garantieyu

Якщо у вас виникла проблема з гарантійним обладнанням, то перше, що вам потрібно зробити, – не панікувати, не бігати, не нервувати. Знайдіть всі документи, які були в комплекті поставки обладнання. Це чек, накладна, гарантійний талон, рахунок на оплату, інструкція з експлуатації. Зазвичай всі документи лежать в одному місці, але часто трапляється так, що вони повністю або частково втрачені. Якщо ви не знайшли документи – не турбуйтеся, ви ж пам’ятаєте, де і у кого купували обладнання.

І ось тепер вступає в силу процедура ідентифікації:

• ви телефонуєте в сервісний центр за номером, вказаним в гарантійному талоні. Якщо талон загублений, то ви через компанію-продавця знаходите сервісний центр;

• ви повідомляєте: найменування обладнання, його серійний номер або номер гарантійного талона, дату покупки і характер несправності;

• ви очікуєте, поки всі ваші дані обробить представник сервісного центру і повідомить вам про ваші подальші дії;

• ви привозите обладнання і здаєте його в ремонт.

Вся ця процедура справедлива для випадку, коли ремонт здійснюється безпосередньо виробником.

А що робити, коли монітор одного виробника, комп’ютер – іншого, принтер – третього, а весь цей комплект купувався в одному місці, в одного продавця?

Така ситуація – це 99% випадків, так як в світі практично немає виробників, які випускають повний перелік комп’ютерного обладнання. У цьому випадку на кожну одиницю обладнання виробник дає свій (фірмовий) гарантійний талон, де вказані умови гарантії, адреси та телефони сервісних центрів, а продавець зазначає в ньому дату продажу. І тоді ви телефонуєте в один із сервісних центрів, зазначених в гарантійному талоні, і виконуєте процедуру передачі обладнання в ремонт, минаючи продавця, тобто скорочуєте ланцюжок клієнт-сервіс до мінімуму.

Ця практика гарантій давно і міцно закріпилася в усьому світі, в тому числі і у нас.

Догори